Siirry sisältöön

-Hammaslääkärin työ tuntuu sopivalta, sanoo Hammassirkussa työelämään tutustunut Viveka Vekkeli

4.4.2018

Viveka Vekkeli

-Olen luonteeltani tarkka, ja äitini ehdotti, että hammaslääkärin työ voisi sopia minulle, Viveka kertoo. Hammassirkulla hän on päässyt tutustumaan hammaslääkärin ja hammashoitajan työhön, välinehuoltoa unohtamatta.

-Mielenkiintoisinta on ollut päästä näkemään miksi mitäkin tehdään, Viveka sanoo ja lisää, että kuva työn sopivuudesta on jakson aika vahvistunut.

Tet-kiireiden lisäksi Sydän-Laukaan koulun 8-luokkalainen Viveka on joukkueineen päässyt jatkoon kansallisessa NouHätä!-kisassa ja edustaa aluekilpailuissa Laukaata. Onnea!

Vieritä ylös
Hammassirkku
Tietosuoja-asetukset

Verkkosivustot käyttävät evästeitä tallentamaan tietoja, jotka helpottavat niiden käyttöä, auttavat kehittämään verkkosivustoa tai antavat tukea markkinoinnissa. Verkkosivuillamme kerätty data tallennetaan anonyyminä, eikä sinua voida tunnistaa tiedoista. Voit halutessasi poistaa kaikki evästeet käytöstä.